Oliada

Powieści

Opowiadania

Poradniki

Sklep

O mnie

Kontakt

Kim jestem?

Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
– Brandon Sanderson

Olgierd Adamczak

Nazywam się Olgierd Adamczak i jestem pisarzem. 

Ta strona powstała, ponieważ dzisiaj bardzo wielu ludzi chce pisać, ja zaś pokazuję, jak robić to dobrze. Znajdziesz na niej mnóstwo poradników, dotyczących wszelakich zagadnień z zakresu literatury, przede wszystkim jednak fantastyki, ponieważ w tej dziedzinie się specjalizuję. Chcę jednocześnie uświadomić Ci, że książki nie są (a w każdym razie nie muszą być) nudne. Sam jestem wielkim fanem twórczości Andrzeja Sapkowskiego, Brandona Sandersona i J.R.R. Tolkiena i uważam, że z twórczości każdego z tych trzech mistrzów można wyciągnąć (poza rozrywką) bardzo wiele wiedzy na temat ludzi i świata. 

O tej stronie

Mam marzenie, że uda mi się na powrót rozpropagować wśród ludzi tę piękną czynność, jaką jest pisanie. Jeżeli chociaż kilka osób, ze wszystkich, które odwiedzą Oliada.pl, zachęcę do zainteresowania się literaturą, mój cel zostanie spełniony. Chcę jednak czegoś więcej – chcę, byś Ty, właśnie Ty, zaczął nie tylko czytać, lecz również pisać. Albowiem brakuje dzisiaj dobrych pisarzy, ogromna większość tekstów, jakie są wysyłane do wydawnictw, nie nadaje się, oględnie mówiąc, do druku.

Może to zmieńmy, co?

O mnie

Urodziłem się w 2006, zaś pierwszą powieść zacząłem pisać w 2017. Tak, w wieku jedenastu lat. Oczywiście nie nadawała się ona do czytania, zaś ja sam wtedy nawet nie przypuszczałem, że ów pierwszy postawiony krok doprowadzi mnie tak daleko. A jednak tu jestem. I Ty też tu jesteś. Razem możemy stworzyć coś pięknego.

Prywatnie uczę się w technikum w klasie informatycznej (kierunek bardzo związany z literaturą, no nie?) oraz jestem fanem muzyki metalowej – słucham takich zespołów jak Amon Amarth i Sabaton.

Skontaktuj się ze mną

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pisz do mnie. Możesz także odwiedzić moje social media.